Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Svědící pokožka a „zasněžená“ ramena.

Lupy jsou prostě otrava.

 

Trápí lupy i tebe? Nejsi sám. Lupy obtěžují více lidí, než bys čekal.

 

Málo kdo ví, že tento problém můžou postihnout i tvůj plnovous. Lupy jako takové sice vážný problém představovat nemusí, odlupující se kůže ale ulpívá na oblečení a způsobuje trapné chvíle velkému procentu populace. Dalším nepříjemným symptomem je svědivá pokožka, která dokáže život také pořádně znepříjemnit.

Důvody?

Suchá kůže – v tomto případě často dochází ke zhoršení v období zimy, kdy více trpí nejen pokožka hlavy.

Mastná kůže – kůže je zarudlá a podrážděná. V těžších případech se jedná o seboroickou dermatitidu, kterou není radno podceňovat.

Citlivá kůže – lipofilní kvasinky Malassezia furfur, běžná součást naší kůže, může v některých případech způsobit zarudnutí a podráždění.

Alergická reakce – to, že volba šamponu či jiného přípravku na vlasy nebyla zrovna šťastná, ti dá tvá pokožka jasně najevo. Opět přichází zarudnutí a podráždění.

Nedostatečné mytí vlasové pokožky – naše kožní buňky přirozeně umírají a je potřeba je pravidelně odstraňovat. Pokud nemáme správnou techniku mytí nebo nemyjeme vlasovou pokožku pravidelně, tyto mrtvé buňky se kupí a problém je na světě.

 

Jak z toho ven?

V prvé řadě – lupy nejsou neřešitelný problém. Je dobré ale jednat včas.

Není to o větším množství šamponu, byť si to hodně lidí myslí. Pořiď si kvalitní šampon a přípravky, které jsou určeny k boji proti lupům. Zaměř se na techniku. Při mytí buď ke své vlasové pokožce něžný. „Drhnutím“ si nepomůžeš, pouze podpoříš podráždění. Po umytí šampon pořádně opláchni. Pokud tvůj problém ani po pár týdnech neustoupí, poraď se s dermatologem.

 

Protože víme, jak častým problémem lupy jsou, rozhodli jsme se nabídnout ti v Gold Barbers novou službu – trichologickou masáž. V rámci této masáže zjistíme, co tě trápí a provedeme základní vyčištění vlasové pokožky produkty španělské značky Kapyderm, která se soustředí na inovace ve výzkumu buněčné regenerace a kožní tolerance. Napiš nám, rádi ti řekneme více!