Naše webové stránky používají k vylepšování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies.

Přemýšlel jsi někdy nad významem slova „barber“? Původ má tohle slovo v latinském slově „barba“, tedy vousy.

Původní význam barber shopu byl ještě o kousek jinde než dnes.

Samotná historie barberingu ale zřejmě sahá mnohem dál, než bychom čekali. Archeologové nalézají obdobu dnešních žiletek, tvořených z ostrých kamenů a skořápek mušlí. Původ se odhaduje na Dobu Bronzovou a starý Egypt.

Archeologové také zjistili, že už ve starém Egyptě byly vlasy a vousy součástí sociálních tříd. Každá kasta měla svůj jedinečný styl účesu. Díky tomu bylo už na první pohled jasné, kdo kam patří a kdo si zaslouží úctu společnosti.

Na Egypťany navázali v 5.století Řekové. Vousy se staly jednoznačným symbolem mužství, moudrosti a síly. Poseidon, Herkules, Zeus..každý významný muž řecké mytologie se pyšnil perfektně upraveným plnovousem.


Barber shopy se velmi rychle staly významnou součástí každodenního života a barbeři váženými členy společnosti. Bez kvalitního barbera totiž nebylo kvalitního, upraveného plnovousu. A ten byl v té době sakra důležitým měřítkem, co se postavení ve společnosti týče.

 

Barber shopy nebyly jen místo, kam se chodí vyladit vzhled, barber shopy se staly důležitým centrem sociálního dění a místem, kde se setkávali muži všech profesí. Filozof, bojovník nebo právník, všichni na stejné lodi. Právě tady sdíleli své myšlenky i příběhy a dělili se o zážitky.

 

V druhé polovině 19.století už byly barber shopy součástí každého města. Stále plnily svou roli společenského místa pro muže. Muži chodili pro úpravu svých vousů a novinky z okolí každý týden, nezřídka kdy i vícekrát. Barber shop byl každodenní součástí jejich života.


Od těch dob se barber shopy posunul a služby se rozšířily. Nikdo nehodnotí naše postavení podle toho, co máme na hlavě nebo na tváři. My v Gold Barbers se ale snažíme, aby ta nejdůležiitější myšlenka zůstala. Barber shop, jako místo setkávání. Aby Gold Barbers nebylo jen místo, kam jdeš, když chceš vypadat dobře. Chceme, aby Gold Barbers bylo hlavně místo kam jdeš, když se chceš dobře cítit.